Koupelnová zrcadla – jak vybrat moderní zrcadlo do koupelny

Koupelna s velkým zrcadlem

Dnes zrcadla v našich interiérech slouží nejen praktickému účelu, ale jsou také skvělým nástrojem pro stylizaci a optické zvětšení prostoru. S rozšiřujícím se použitím se výrazně rozšířila jejich rozmanitost. Při nákupu zrcadla můžeme vybírat nejen mezi tvary, ale také se rozhodnout pro modely s dekorativním rámem nebo podsvícené LED pásky. Jak z tak bohaté nabídky vybrat ideální zrcadlo pro vaši koupelnu?

Změřte prostor pro zrcadlo

Než se rozhodnete koupit zrcadlo, změřte dostupný prostor! Nezapomeňte, že zavěšené zrcadlo by nemělo těsně přiléhat ke stěnám koupelny, potřebuje alespoň 1 cm odstup. Vezměte také v úvahu, že ve svých měřeních byste měli zahrnout možný odstup od umyvadla, baterie nebo již v koupelně umístěného nástěnného svítidla.

Vytvořte model zrcadla z… kartonu!

Po přesném změření je čas představit si budoucí zrcadlo ve vaší koupelně. Nevíte, jaký tvar a velikost vám nejlépe vyhovuje? Vytvořte z kartonu model svého zrcadla a přiložte nebo přilepte na stěnu, na kterou ho chcete zavěsit. Podívejte se na projekt z různých perspektiv a zvažte, zda vybraná velikost nepřetíží místnost nebo naopak – zda nebude vybrané zrcadlo příliš malé? Experimentujte s velikostí a tvarem, vyřízněte několik návrhů a porovnejte jejich efekt na stěně.

Kulatá koupelnová zrcadla

Kulatý tvar koupelnového zrcadla trochu vtipně připomíná bulaj. Jemná linie přinese do koupelny pocit útulnosti a lehkosti. Pokud chcete, aby se zrcadlo „sloučilo“ se stěnou, zvolte model bez rámu. Kulaté zrcadlo je univerzálním doplňkem, který můžeme úspěšně zavěsit v jiné místnosti při přeorganizaci koupelny.

Obdélníková zrcadla do koupelny

Zrcadlo obdélníkového tvaru je nejklasičtějším modelem. Ostře linie dodají vašemu interiéru charakter a nadčasovou eleganci. Podtrhněte je navíc rozhodnutím se pro model v tmavém rámu. Pokud chcete opticky rozšířit svou koupelnu, zavěste zrcadlo horizontálně. Nízké místnosti rozzáříte zavěšením zrcadla vertikálně, pokud možno několika užších modelů vedle sebe s dodržením několikacentimetrového odstupu.

Koupelnová zrcadla s osvětlením

LED koupelnová zrcadla jsou skvělým řešením pro místnosti, kde chybí přirozené světlo. Skvělým příkladem jsou byty v panelácích, které jsou nejčastěji bez oken. Stojí za to investovat do dalšího osvětlení, díky kterému budeme všechny kosmetické a péčové procedury provádět nejen pohodlněji, ale také s větší přesností.

Zrcadlo s integrovaným osvětlením také zabírá méně místa než kombinace zrcadla s samostatnou lampou. Je snazší ho udržet čisté, minimalizující množství povrchů, na kterých se může hromadit prach. Navíc není složité v provozu, nemusíte měnit žárovky a LED pásky mají velmi vysokou životnost. Při výběru modelu s osvětlením věnujte pozornost tomu, zda máme ve koupelně odpovídající elektroinstalaci a zda vybraný model má certifikát IP67 (třída krytí, zaručuje odolnost vůči vlhkosti).

Ideální koupelnové zrcadlo pro vás

Při výběru zrcadla do své koupelny se především řiďte svými preferencemi. Koupelna je místem nejen koupele, ale také relaxace a uklidnění po celém dni aktivit. Experimentujte s tvarem, hrajte si se světlem. Zavěste zrcadlo tak, aby jste v místnosti dosáhli nejlepšího efektu.